Kedi Maması

Kedilerin beslenmesi için yaş ve kuru kedi mamaları bulunuyor. Tıpkı insanlar gibi kedilerin de sevdikleri ve sevmedikleri mamalar var. Bazı kediler tavuklu bazıları ise kırmızı etli kedi mamalarını daha çok seviyor. Veteriner önerileri ve kullanım talimatları göz önünde tutularak kedilere mama verilmesi öneriliyor.

Kedi Maması Çeşitleri

Tavuklu, etli, hindili, somonlu, yaş ve kuru kedi maması seçenekleriyle birlikte pirinçli, düşük tahıllı, tahılsız ve tahıllı kedi maması çeşitleri de bulunur. Hep aynı kedi mamasını vermek yerine mama çeşitleri arasında diğer alternatiflere de bakmak gerekir. Böylece kedinizin mamadan sıkılmasını engellemiş olursunuz.

Yaşa Göre Kedi Maması Seçimi

Kedi maması seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, kedinin yaşıdır. Yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için ayrı mamalar bulunuyor. Yavru kedi mamasının tane boyutları genellikle küçük oluyor. 8 yaşını aşan kediler içinse daha özel kedi maması çeşitleri bulunuyor.

Irka, Kiloya ve Cinsiyete Göre Kedi Maması Seçimi

Gelişen kedi maması içerikleri ile günümüzde kedinin ait olduğu ırkın özelliklerine göre mamalara ulaşmak oldukça kolay. Ayrıca zayıf ve kilolu kedilerin beslenme alışkanlıkları ve içerikleri dikkate alınarak kedi maması seçilmeli, dişi ve erkek kedilere göre mama seçimi de dikkate alınmalıdır. Birçok kedi mamasının kutusunun arkasında ya da markanın resmi sitesinde kullanım talimatları bulunuyor. Kedinizin yaşı, cinsiyeti ve ağırlığına göre tablo halinde sunulan bu talimatlara uymanız yararlı olabilir.

Kedi Maması Markaları

Whiskas, LaVital, Goody, Cat Chow, Orijen, Petline, Royal Canin, Pro Plan gibi çok çeşitli kedi maması markaları bulunuyor. Her markanın da farklı içeriklere sahip olan mamaları mevcut.

Kedi Maması Fiyatları

Fiyat listesi, kullanıcı yorumları, özellikler, karşılaştırma, marka, çeşit gibi farklı seçeneklerle en uygun ürüne ulaşmanızı sağlayan petliyo.com ile kedinizin yaşına, cinsine ve beslenme alışkanlıklarına uygun kedi mamasını temin edebilirsiniz. Ayrıca Petliyo, indirimler ve kampanyaları takip edebileceğiniz ve en ucuz kedi mamasından en kaliteli kedi maması çeşitlerine kadar ihtiyaç duyduğunuz bütün ürünlere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir adres